Општина Невесиње

  1. Почетна
  2.  » 
  3. Инфо
  4.  » 
  5. Вијести
  6.  » У НЕВЕСИЊСКОМ ВРТИЋУ ПРОСЛАВЉЕН НИКОЉДАН

У НЕВЕСИЊСКОМ ВРТИЋУ ПРОСЛАВЉЕН НИКОЉДАН

18.12.2025. | Вијести

У НЕВЕСИЊСКОМ ВРТИЋУ ПРОСЛАВЉЕН НИКОЉДАН

Малишани невесињског вртића „Света Евгенија царица Милица“ данас су у просторијама ове образовне установе прославили крсну славу – Никољдан. Пресијецању славског колача присуствовали су представници општинске управе и јавних установа, васпитачи и дјеца.

У пригодним здравицама домаћини и гости пожељели су радницима и полазницима вртића многo среће, здравља и успјеха у васпитно-образовном раду.

Славски обред обавили су свештеници Младен Чалија, Александар Црногорац и ђакон Дејан Ивановић.

Свештеник Младен Чалија је честитајући славу рекао да је ова установа печат и потврда овом граду, јер су дјеца наша будућност, огледало и смисао и оно у шта се уздамо да ће да живи српско име и православна вјера.

„Дај Боже да се дуго љета овдје састајемо у добром здрављу, напретку и што већем броју“, рекао је Чалија.

Он је напоменуо да није тако давно било кад је проширен вртић, али је брзо дошло вријеме да је потребно да се опет шири.

slava 25 4

Директорица вртића Јелена Вујичић у својој здравици пожелила је да их све Свети Никола чува и води и да у вртићу увијек владају љубав, слога и дјечија радост.

„Нека нам Свети Никола помогне да дјецу васпитамо у доброти и љубави и да их изведемо на прави пут“, нагласила је Вујичић.

Она се захвалила свима који су својим присуством увеличали славу, а посебну захвалност упутила је родитељима који им пружају подршку и добру сарадњу.

Начелник општине Миленко Авдаловић честитајући славу, нагласио је да је увијек задовољство доћи у ову установу и разговарати о плану и програму, као и проширењу вртића.

„Нисмо ни слутили 2018. године, када смо проширивали вртић, да ће бити потребе да га опет проширујемо, али на нашу велику срећу вртић се опет мора ширити“, истакао је Авдаловић.

Он је додао да је направљен пројекат проширења вртића, а његова реализација се очекује на љето наредне године.

У част Никољдана здравицу је одржао и полазник вртића Дамјан Ивковић.

На крају забаве подијељени су никољдански пакетићи које су обезбиједили СТР „Мирјана“ и ресторан „Миленијум“.

slava 25 13
slava 25 5
slava 25 6
slava 25 8
slava 25 15
10c2794a f1d2 4405 81a4 222bb9757a60