6.  » Радни састанак поводом почетка изградње ХЕ Дабар

Радни састанак поводом почетка изградње ХЕ Дабар

24.05.2022. | Вијести

У “Хидроелектранама на Требишњици” данас је одржан радно-консултативни састанак представника “Хидроелектране Дабар” испред инвеститора и кинеског представника “China Gezhouba Group Corporation (CGGC)” која је главни извођач пројекта изградње хидроелектране.

На састанку су присуствовали и представници подизвођача радова “Елнос групе” из Бања Луке као и аустријске “Фојт хидро” компаније који су раније потписали уговор о сарадњи у пројекту изградње “Хидроелектране Дабар”.

Циљ састанка био је додатно усаглашавање појединих одредби уговора како би се стекли услови да активирање пројекта и увођење извођача радова у посао крене што раније.

Усаглашен је начин уплате аванса и потврда гаранција, чиме се стичу услови за званичан почетак радова.

Такође су обављене консултације о техничким детаљима који су до сада били недовољно дефинисани и како би до почетка радова биле отклоњене све нејасноће. Радио Требиње