6.  » ПРОГРАМ ОБИЉЕЖАВАЊА СПАСОВДАНА У НЕВЕСИЊУ

ПРОГРАМ ОБИЉЕЖАВАЊА СПАСОВДАНА У НЕВЕСИЊУ

22.05.2023. | Вијести

Општина Невесиње и Саборни храм Вазнесења Господњег у четвртак, 25. маја прославиће крсну славу Спасовдан.

Славским свечаностима присуствоваће црквени великодостојници, високи званичници Републике Српске и Србије, представници локалне извршне и законодавне власти, борачких организација, јавних институција, предузећа и гости из херцеговачких општина.

Свету литургију у Храму Вазнесења Господњег на Спасовдан са почетком у 9 часова служиће владика захумско-херцеговачки и приморски Димитрије са свештенством Епархије. Након богослужења традиционална свечана литија проћи ће градским улицама. Ломљење славског колача и славски обред биће обављени у порти Саборног храма.

У 11:30 часова у Дому културе “Небојша Глоговац” биће одржана свечана сједница Скупштине општине Невесиње на којој ће бити додијељени општинска признања и захвалнице.

У 12 часова је најављено освјештање Парохијског дома на Гвозду.

Свечаности се завршавају славским ручком у Свадбеном салону “Стефан”.