ПРОГРАМ АСФАЛТИРАЊА ПУТЕВА ДАНАС НАСТАВЉЕН У МИЉЕВЦУ

12.11.2022. | Вијести

У оквиру Програма асфалтирања улица и локалних путева које проводи Општина Невесиње данас су радови извођени у Миљевцу. Саобраћајница која спаја ово приградско насеље са Батковићима по први пут је пресвучена асфалтом.

Мјештанин Васо Ђоговић каже да су прве куће у овом дијелу Миљевца направљене 1977. године и да тада није било ни струје, ни асфалта. Својим трудом су довели струју и одржавали макадамски пут, а сада су уз помоћ локалне управе коначно добили асфалтну саобраћајницу.

Према ријечима Миленка Зиројевића, мјештани су са радошћу дочекали реализацију овог инфраструктурног пројекта.

− Макадамски пут је било тешко одржавати, посебно током јесењих киша, али сада ће све бити много лакше – истакао је Зиројевић. Он је рекао да овај пут свакодневно користи тридесетак домаћинстава у којима има и доста дјеце.

И Општине Невесиње су поновили да ће сви уговорени инфраструктурни радови бити завршени и да ће се ове јесени радити колико то временске прилике буду дозвољавале.