6.  » ОПШТИНА НЕВЕСИЊЕ УПУТИЛА АПЕЛ ГРАЂАНИМА ДА УКЛОНЕ СНИЈЕГ ИСПРЕД СТАМБЕНИХ И ПОСЛОВНИХ ОБЈЕКАТА

23.01.2023. | Вијести

Из Општине Невесиње упутили су апел грађанима да очисте прилазе својим кућама и зградама и да одговорним понашањем надлежним службама олакшају посао и допринесу да град буде уреднији, чистији и сигурнији.

Из локалне управе су поручили да ће се потрудити да коловози, тротоари и тргови буду уредно очишћени од снијега. Приоритет ће бити прилази школским објектима. Очекују и подршку суграђана, заједница етажних власника и власника пословних простора.

Из Општине подсјећају да су према важећој Одлуци о комуналном реду власници и корисници пословних простора и објеката дужни да свакодневно уклањају снијег и лед са тротоара испред пословних просторија. Такође, чишћење снијега са тротоара испред стамбених објеката врше власници или корисници, према распореду који утврђује заједница етажних власника, наводи се у саопштењу из Општине Невесиње.