6.  » ОПШТИНА НЕВЕСИЊЕ И ХЕТ ПОМАЖУ АКЦИЈУ БУШЕЊА БУНАРА

ОПШТИНА НЕВЕСИЊЕ И ХЕТ ПОМАЖУ АКЦИЈУ БУШЕЊА БУНАРА

26.04.2024. | Вијести

Након што су прошле године направили вјештачку акумулацију на изворишту Ступине мјештани Бојишта и Лапчевина су ових дана уз помоћ Општине Невесиње и ХЕТ-а прочистили стару бушотину коју ће користити за наводњавање пољопривредних култура.

Користећи специјализовану машину за бушење бунара радници ХЕТ-а су пронашли воду на дубини од 21 метра. Мјештани су захвални што је њихов захтјев брзо одобрен и реализован.

Радоје Буха из Бојишта каже да сада имају неколико алтернатиовних рјешења за наводњавање што ће им омогућити да унаприједе пољопривредну производњу и превазиђу проблеме које доносе љетње суше.

Машина ХЕТ-а већ је почела бушење на новој локацији у насељу Батковићи. Из Општине Невесиње и ХЕТ-а су потврдили да ће током године урадити све бушотине које су раније договорили са пољопривредним произвођачима, али ће динамика зависити од заузетости специјализоване машине која радове изводи широм Херцеговине.