6.  » НЕВЕСИЊСКИ ВАТРОГАЦИ И ПРИПАДНИЦИ ЦИВИЛНЕ ЗАШТИТЕ НА МЕЂУНАРОДНОЈ ВЈЕЖБИ У МАКЕДОНИЈИ

28.03.2024. | Вијести

Припадници Ватрогасно-спасилачке јединице и Цивилне заштите из Невесиња недавно су боравили у Македонији гдје су заједно са учесницима из Србије, Црне Горе, Турске, Албаније, Македоније и БиХ увјежбавали начин гашења пожара и спасавања људи и имовине.

Обука је организована у оквиру ИПА програма: „Подршка превенцији поплава и управљање ризицима шумских пожара у земљама Западног Балкана“. У трогодишњем пројекту Европске уније заједнички учествују Град Коњиц и Општина Невесиње у сарадњи са републичким управама цивилне заштите и Министарством безбједности БиХ.

Током вјежбе симулирани су сценарији поплава и шумских пожара, а ватрогасци и припадници цивилне заштите из различитих земаља имали су прилику да демонстрирају своје вјештине и знања у сузбијању катастрофа.

Из овог пројекта који је водила италијанска невладина организација “CIMA” добијена је донација у виду опреме, вриједности око 82.000 КМ.