6.  » НАЈВЕЋИ ХИДРО-ЕНЕРГЕТСКИ ПРОЈЕКАТ У РЕГИОНУ ХЕ ДАБАР; КАДА БИ МОГЛИ ОЧЕКИВАТИ ПРВЕ КИЛОВАТЕ?

07.10.2022. | Вијести

Највећи хидроенергетски пројекат, који се гради на простору бивше заједничке државе у посљедње 34 године, Хидроелектрана Дабар, ускоро би требало да уђе у завршну фазу. На потезу је кинеска фирма Гезуба груп, са којом је посљедњег дана прошле године потписан технички уговор о завршетку изградње.

Накнадно је потписан уговор о кредиту, за који су инвеститор Хидроелектране на Требишњици као власник ХЕ Дабар, и извођач, морали су да испуне нових готово седамдесет услова за завршетак изградње.

Иза пројекта стоје Електропривреда Републике Српске и Влада.

Када ће Република Српска добити кључ у руке највећег енергетског пројекта и да ли се касни са завршни радовима?

Прилог РТРС: https://www.rtrs.tv/vijesti/vijest.php?id=489215