6.  » ИЗГРАДЊА СОЛАРНЕ ЕЛЕКТРАНЕ ВЕОМА ЗНАЧАЈНА ЗА НЕВЕСИЊЕ

ИЗГРАДЊА СОЛАРНЕ ЕЛЕКТРАНЕ ВЕОМА ЗНАЧАЈНА ЗА НЕВЕСИЊЕ

03.12.2021. | Вијести

Изградња соларне електране је веома значајна за Невесиње, изјавио је начелник општине Миленко Авдаловић.

Авдаловић је изразио захвалност српском члану Предсједништва БиХ Милораду Додику и свима који су учинили да Невесиње добије овако значајне енергетске пројекте.

– Влада Српске је јуче дала концесију за соларну електрану од 60 мегавата поред магистралног пута Невесиње – Гацко. Додик је током разговора са руским предсједником Владимиром Путином поменуо ову значајну инвестицију за Невесиње. Невесиње посљедњих година, захваљујући енергетском сектору и улагањима у енергетику има велику шансу да пређе у ред развијених општина – рекао је Авдаловић.

Авдаловић сматра да је Невесиње изабрано за овај пројекат зато што има добре услове.

– Херцеговина има велики број сунчаних дана, а систем хлађења и гријања соларних панела је јако добар у Невесињу – прецизирао је Авдаловић.