6.  » ДОДИК И ЦВИЈАНОВИЋЕВА РАЗГОВАРАЛИ СА ВУЧИЋЕМ: НАЈАВЉЕН НАСТАВАК ПОМОЋИ НЕВЕСИЊУ

ДОДИК И ЦВИЈАНОВИЋЕВА РАЗГОВАРАЛИ СА ВУЧИЋЕМ: НАЈАВЉЕН НАСТАВАК ПОМОЋИ НЕВЕСИЊУ

24.11.2022. | Вијести

У Београду је одржан састанак предсједника Републике Српске Милорада Додика и српског члана и предсједавајуће Предсједништва БиХ Жељке Цвијановић са предсједником Србије Александром Вучићем. Ово је прва званична посјета Додика и Цвијановићеве након ступања на дужности.

Вучић је рекао да је разговарано и о инфраструктурним пројектима, те о наставку помоћи Србије општинама у Републици Српској и општинама у ФБиХ са већинским српским становништвом

– Ријеч је о Дрвару, Костајници, Козарској Дубици, Невесињу. Предсједник Додик је предложио још једну општину. Договорили смо да радимо Дом здравља у Српцу  ̶  рекао је Вучић.

Он је додао да је договорено да ове седмице буде формиран тим представника Српске и Србије за изградњу Меморијалног центра Доња Градина у који ће бити уложено десетине милиона евра.

Додик је најавио заједничку сједницу влада Српске и Србије у децембру, у Бањалуци, на којој ће бити операционализовани договорени пројекти.

Цвијановићева је поручила да би жељела да допринесе да односи између Србије и БиХ буду још бољи.

РТРС