Директор Управе за сарадњу са дијаспором и Србима у региону Републике Србије Арно Гујон и посланик у Народној скупштини Републике Србије Милимир Вујадиновић бораве у дводневној посјети Мостару и Невесињу.
Гујон и Вујадиновић састаће се данас у 9.00 часова са потпредсједником Градског вијећа Мостара Велибором Миливојевићем, а након тога са представницима српских удружења у Мостару.
Гујон и Вујадиновић у 12 часова ће одржати састанак са владиком захумско-херцеговачким и приморским Димитријем и свештенством из Мостара, те обићи Саборну цркву Свете Тројице.
Посјетиће потом и Просвјетину школу у којој дјеца као допунску наставу похађају српски језик, историју и културу.
У послијеподневним часовима посјетиће Невесиње гдје ће их дочекати начелник Општине Миленко Авдаловић, те ће посјетити Удружење дјеце с посебним потребама ”Моја нада”.
Током сутрашњег дана делегација из Републике Србије посјетиће манастир Житомислић, Пребиловце, те насеље Баћевићи код Мостара.
Топ портал