6.  » Дан српског јединства, слободе и националне заставе заједно ће обиљежити Србија и Српска

13.09.2021. | Вијести

Поводом Дана српског јединства, слободе и националне заставе који 15. септембра заједнички обиљежавају Република Српска и Република Србија, препорука је Владе РС да се од 13. септембра 2021.године на свим јавним институцијама и установама истакну заставе Републике Српске, а на трговима и јавним  саобраћајницама мале заставе.

Показујући поштовање  према застави као једном од најзначајнијих елемената државности Општина Невесиње ће узети учешће у обиљежавању овог значајног празника у знак сјећања на дан када је у Првом свјетском рату 1918. године пробијен Солунски фронт.