6.  » ДАН СРПСКОГ ЈЕДИНСТВА ОБИЉЕЖЕН У НЕВЕСИЊУ

ДАН СРПСКОГ ЈЕДИНСТВА ОБИЉЕЖЕН У НЕВЕСИЊУ

15.09.2021. | Вијести

Поводом Дана српског јединства, слободе и националне заставе који данас заједнички обиљежавају Република Српска и Република Србија представници општина Невесиње и Источни Мостар и Општинске борачке организације положили су цвијеће код Споменика слободе на градском тргу.

Из Општине Невесиње раније су позвали су институције, јавна предузећа и привредне субјекте да на својим објектима и јавним мјестима истакну заставе Републике Српске. Позвани су и грађани да на своје домове истакну српске тробојке.

У Бањалуци је јуче одржана Свечана академија, а централна манифестација ће бити одржана данас у Београду.

У календар заједничких празника, Српска и Србија су прошле године уписале и 15. септембар, Дан српског јединства, слободе и националне заставе, када се обиљежава годишњица пробоја Солунског фронта у Првом свјетском рату.